Prāta Spogulis

Dambrete 10x10 Dambrete 8x8 Šahs Monopols Domino Counter-Strike Nardi Bridžs Krustvārdu mīklas Orientēšanās

Zole

Jaunumi


Rezultāti


Foto


Nolikums


Vēsture


Par Prāta spēlēm


Afiša


Taku orientēšanās


Prāta spogulis


Federācijas


Pedagogiem


Organizatori


Atbalstītāji


Domāšanas attīstība


Prāta Stunda6-gadīgajiem


Spēļu noteikumi


Arhīvs


 

Zolīte

Go

Monopoly

Nardi

Domino

Bridžs

Dambretes noteikumi
un sacensību sistēmas (pdf formātā)

Orientēšanās

Domino spēles noteikumi

1.      Domino spēle sastāv no 28 spēļu kauliņiem, kuriem viena puse (mugurpuse) ir ar zīmējumu, bet otra puse (priekšpuse) ir punktiņu veida apzimējums un vidus puse pārdalīta ar līniju. Katrā no pusēm punktiņu skaits ir no 0 līdz 6. To nozīme ir attiecīgi izteikts skaitlis ar kura palīdzību spēlē tiek veidotas spēles rindas. Katra apzīmējamo kauliņu punktiņu – skaitļa spēlē ir septiņi.

2.      Domino spēlē 2-4 spēlētāji. Sacensību dalībnieku skaitu pie galdiņa nosaka tiesnesis. Spēli uzsākot visus kauliņus izliek uz galda ar punktiņiem uz apakšu. Izvēlas kurš no spelētājiem sajauc jeb samaisa kauliņus. Katrs spēlētājs pēc izvēles paņem sev 7 kauliņus. Spēli uzsāk dalībnieks, kuram ir dubultais spēles kauliņš ”1 – 1”. Ja ne vienam nav, tad uzsāk nākošais dubultais spēles kauliņš ”2 – 2”, ”3 – 3”.. u.t.t.

3.      Domino spēli veido attiecīgā skaitļa – punktiņu vienas puses pielikšana pie spēles sākuma kauliņa. Sākuma spēli veido no spēles sākuma kauliņa visos četros ceļa virzienos.

4.      Spēles gaitā jebkurš no spēlētājiem kombinē punktiņus - skaitļus visos četros ceļa virzienos savu kauliņu (-us), lai tas viņam būtu izdevīgi. Spēlētājs drīkst izlikt vienu vai vairākus dubultos kauliņus uzreiz vienā gājienā. Pats izvēlas vai atstāt skaitli spēlē vai to aizvērt. Aizvērt nozīmē apgriezt otrādi kauliņu ar punktiņu uz apakšu, tad šis ceļs ir slēgts visiem dalībniekiem, un to turpināt nevar. Parasti cenšās izlikt vairāk acis vai arī ierobežot pretiniekus ar skaitli, kurš ir visvairāk pašam rokās, jeb tie ir visvairāk izlikti.

5.      Ja spēlētājam gājiena laikā nav ko izlikt atiecīgo skaitli, tad viņam jāpaņem no galda pa vienam neuzņemtos kauliņus, izņemot ja uzgalda jau atrodās visi septiņi izlikti viena sakaitļa kauliņi, tad viņam nav jāņem un spēli beidz. Ja spēlētājs nav pamanījis ka visi viena skaitļa kauliņi ir izlikta un paņemis augšā kauliņus, tad tie skaitās viņa īpašumā. Ja uz galda neuzņemto kauliņu vairs nav un nav ko uzlikt, tad jāpasaka: „garām, izlaižu gājienu”. Turpina spēli nākamais dalībnieks.

6.      Domino spēles partija beidzās, ja kāds no dalībniekiem izliek savu pēdējo kauliņu un pasaka: „spēle beigusies”. Spēle beidzās arī tad, kad visem spēlētājiem rokās ir kauliņi, bet visi pēc kārtas ir izlaiduši gājienu, tas nozīmē ka nevienam nav tāda skaitļa, lai varētu turpināt.

7.      Ja spēli nobeidz ar spēles kauliņu ”0 – 0”, tad dalībnieks saņem mīnus (-25) punktus. Ja spēli nobeidz ar spēles kauliņu ”6 – 6”, tad dalībnieks saņem mīnus (-50) punktus. Ja spēli nobeidz uzreiz ar abiem spēles kauliņiem ”0 – 0” un ”6 – 6”, tad dalībnieks saņem mīnus (-75) punktus.

8.      Spēli uzvar tas kurš beidzis spēli, vai arī kura kauliņu kopējā summa ir vismazākā. Ja kādam no spēlētājiem paliek rokās spēles vienīgais kauliņš ”0 – 0”, tad to vērtība ir 25, bet ja papildus atrodās vēl klāt jebkurš cits kauliņš, tad to neskaita. Ja kādam no spēlētājiem paliek rokās spēles vienīgais kauliņš ”6 – 6”, tad to vērtība ir 50, bet ja papildus atrodās klāt  jebkurš cits kauliņš, tad to neskaita. Ja spēlētājam rokās ir abi spēles kauliņi ”0 – 0” un ”6 – 6”, tad to vērtība ir 75, bet ja vēl kāds cits kauliņš, tad tiek vienkārši summēta punktiņu kopsumma.

9.      Vērtēšana. Katrā spēļu kārtā pie galdiņa pēc punktu skaita (ar mazāko summu) vērtē: 1.vieta – 4 punkti, 2.vieta – 3 punkti, 3.vieta – 2 punkti, 4.vieta – 1 punkts.

10. Spēles laiku nosaka tiesnesis. Laikam beidzoties sasummē punktus.

Logins:

Parole:

Agribalt

Izglītības un Zinātnes Ministrija

Dobeles Bērnu un Jauniešu Centrs

SEB banka

Dobeles Dzirnavnieks

AS Tērvete

AS Baltic Candles

Swedbank

Tenax

AS Spodrība

Latvijas Universitāte